Jak rozmnożyć nasze pieniądze

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 26-02-2010, 00:00

Na tej stronie opisujemy wybrane przez nas nowości inwestycyjne.

Fundusz o elastycznej polityce inwestycyjnej pozwalającej na lokowanie od 0 do 100 proc. aktywów w akcjach na rynkach wschodzących. W obszarze zainteresowania zarządzającego będą głównie kraje BRIC (Brazylia, Rosja, Indie i Chiny).

Dla tych, którzy wierzą, że prym w światowej gospodarce będą wiodły tworzące się potęgi.

Fundusz luksemburski z ochroną kapitału, który pozwala zarabiać na koszyku 30 europejskich spółek, m.in. Danone, Allianz, HSBC, Kraft Foods, PepsiCo. Wynik inwestycji zależy od zachowania ich kursów. Maksymalny zysk w każdym z czterech rocznych okresów to 11 proc.

Dla tych, którzy szukają bezpiecznych produktów pozwalających, w przypadku dobrej sytuacji na giełdzie, zarobić więcej niż na lokacie.

Światowy gigant wprowadził siedem funduszy, w które można inwestować w złotych. Pozwalają na lokowanie na rynkach akcji: amerykańskim, południowoamerykańskich i azjatyckich oraz na światowych rynkach obligacji.

Dla tych, którzy chcą inwestować na światowych rynkach za pośrednictwem globalnej instytucji, ale w portfelu mają złote, a nie dolary czy euro.

Butik inwestycyjny daje możliwość zainwestowania w kolekcjonerskie butelki whisky, a następnie handel nimi na platformie World Whisky Index. Można kupić pojedyncze butelki, beczki lub stworzenyć kolekcję. Minimalna inwestycja to 5 tys. EUR.

Dla tych, którzy chcą się nie tylko delektować szlachetnym trunkiem, ale też na nim zarabiać.

Połączenie lokaty z inwestycją w fundusz. Połowa kwoty (min. 2 tys. zł) trafia na lokatę na 3, 6 lub 12 miesięcy o oprocentowaniu 7 proc. w skali roku. Druga połowa inwestowana jest w jeden z funduszy inwestycyjnych Millennium TFI: stabilnego wzrostu, zrównoważony, akcji lub małych i średnich spółek.

Dla tych, którzy chcą zainwestować w fundusz, a przy okazji mogą skorzystać z niezłej lokaty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane