Jak zagranica widzi Petrolinvest

ONO
25-04-2011, 19:41

Warto uważnie śledzić Internet, także w  czasie świąt. Potwierdzenie znaleźliśmy w najświeższym raporcie australijskiej firmy BuSellSignals Financial Research, skanującej rynek w poszukiwaniu celów inwestycyjnych. Po ostatniej sesji na GPW, pod lupę wzięto Petrolinvest. Bierzemy do ręki raport i widzimy oceny 1 i 5 w pięciostopniowej skali.

Firma zwróciła uwagę na Petrolinvest, dzięki zwyżce kursu na dwóch ostatnich sesjach, jakim towarzyszył wzrost obrotów. BuySellSignals tradycyjnie ocenia papier w pięciostopniowej skali, zarówno jeśli chodzi o ich fundamenty, jak i analizę techniczną.

Długoterminowa ocena, uwzględniająca wycenę porównawczą, rozmiar i wyniki rynku, dla Petrolinvestu to … 1 (1 to minimum, 5 maksimum). Natomiast krótkoterminowa ocena, oparta o technikalia brzmi 5.

Wśród byczych sygnałów technicznych, firma wymienia: 

- w tydzień kurs skoczył o 12 proc., w miesiąc o 43 proc. – towarzyszyły temu obroty na poziomie odpowiednio 3,8-krotności i 3,1-krotności średnich obrotów dla tych okresów

- 12-dniowa i 26-dniowa wykładnicze średnie ruchome rosną,  przy czym 12-dniowa jest wyższa

- obecny kurs jest o 17 proc. wyższy od średnie 200-dniowej (9,156 zł) i 50-dniowej (8,33 zł)

Są też pesymistyczne objawy:

- trzykrotne zaliczenie rocznego dna w ostatnich trzech miesiącach

- wykupienie papieru wg wskaźnika Williams % R (na poziomie minus 13)

Raport zachęca do stop lossa przy kursie 9,87 zł. Poziom wsparcia widzi przy 7,26 zł (z 22 marca), a opór przy 11,05 zł (z 7 kwietnia).

 nonwrited articlenonwrited article

Analizując zmienność, BuySellSignals zauważa, że na dwóch ostatnich sesjach wachlarz wahań kursu wzrósł z 30 do 50 gr, co – przy jednoczesnym wzroście kursu – jest byczym sygnałem.

Co ciekawe, opisując główne obszary aktywności Petrolinvestu, raport pisze:

„Spółka zajmuje się dystrybucją gazu i ropy. Sprzedaje gaz butelkowany, propan dla celów grzewczych i gaz do samochodów. Operuje przez sieć stu stacji i 150 instalacji kontenerowych z LPG w Polsce.”

Prasy ci Australijczycy nie czytają czy co?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jak zagranica widzi Petrolinvest