>"> >"> Sprawdź program warsztatu Nieuczciwa konkurencja ze strony byłych menedżerów >>

Jak zapobiec nieuczciwej konkurencji ze strony byłych menedżerów?

KONFERENCJE.PB.PL
opublikowano: 14-06-2021, 16:30

Często zdarzają się sytuacje, gdy kluczowi pracownicy przedsiębiorstwa, znający firmę „od podszewki”, zakładają swój własny biznes.

Równie często ich rynkowy start jest łatwiejszy dzięki wykorzystaniu wiedzy pochodzącej z macierzystego przedsiębiorstwa. Chodzi w szczególności o technologie, informacje handlowe, relacje z klientami, a także kapitał ludzki. W efekcie macierzyste przedsiębiorstwo notuje znaczący odpływ klientów oraz pracowników skutkujące zaburzeniem i skurczeniem działalności operacyjnej.

Czy i jak możemy temu przeciwdziałać? Jakie są granice monopolizowania informacji, wypracowanych w przedsiębiorstwie? Jak skutecznie chronić cenne informacje? Czy ochronie może podlegać sam pomysł? Gdzie jest granica pomiędzy własną wiedzą i doświadczeniem współpracownika a poufną informacją przedsiębiorstwa? Jakie mamy szanse w sądowym starciu i jak możemy udowodnić np. kradzież informacji? Jakie znacznie w dzisiejszych czasach mają zabezpieczenie informatyczne oraz informatyka śledcza?

Eksperci zajmujący się tymi zagadnieniami w codziennej praktyce przedstawią je na praktycznych przykładach podczas warsztatu online “Nieuczciwa konkurencja ze strony byłych menedżerów” organizowanego przez “Puls Biznesu.

Gdzie jest granica pomiędzy własną wiedzą i doświadczeniem współpracownika a poufną informacją przedsiębiorstwa?
Gdzie jest granica pomiędzy własną wiedzą i doświadczeniem współpracownika a poufną informacją przedsiębiorstwa?
canva.com

Podczas warsztatów będziemy dyskutować o tym, jak zminimalizować ryzyko osłabienia rynkowej pozycji przedsiębiorstwa w związku z założeniem działalności konkurencyjnej przez byłych pracowników i/lub zarządców.

Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Do udziału zapraszamy:

  • Właścicieli przedsiębiorstw
  • Członków rad nadzorczych oraz organów zarządzających;
  • Dyrektorów Działów Prawnych
  • Prawników Zewnętrznych i Wewnętrznych
  • oraz wszystkie osoby zainteresowane pogłębieniem i aktualizacją wiedzy w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie.

Pełny program wydarzenia >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane