Jaki będzie IV kwartał na warszawskiej giełdzie?

ADM
03-10-2006, 00:00

Marek Nawrot

analityk BM BPH

Październik może przynieść kilkuprocentowe spadki indeksów na GPW z powodu odpływu kapitału z giełd europejskich do Azji. Osłabić rynek może także oferta akcji pracowniczych PKO BP. Istnieje ryzyko, że dodatkowa podaż wpłynie na spadek cen tych walorów. Koniec roku powinien być lepszy. Historia pokazuje, że ostatni kwartał zazwyczaj przynosi umocnienie w porównaniu z początkiem roku szkolnego. Takiej sytuacji należy spodziewać się także w tym roku. Główny indeks warszawskiej giełdy pod koniec roku powinien być wart około 3000 pkt. Inwestorów może pozytywnie zaskoczyć trochę zapomniana branża informatyczna (Prokom Software, Computerland). Ostatnio wydaje się raczej niedoinwestowana.

Rafał Salwa

niezależny analityk

Wzrosty na giełdzie nie są zagrożone. Do pierwszego kwartału przyszłego roku indeksy powinny iść w górę. Można liczyć na to, że WIG20 na koniec roku znajdzie się w przedziale 3250- -3300 pkt. Motorem wzrostu będą duże spółki z WIG20, z sektora finansowego (Pekao, PKO BP, BPH) i z branży surowcowej (PKN Orlen, KGHM,

Lotos). Dobre dane makroekonomiczne sprzyjają hossie. Na razie nie widać zagrożeń. Jedyne, co może martwić, to budżet na 2007 r. Ale nawet kształt tej ustawy nie powinien popsuć w czwartym kwartale optymizmu inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Jaki będzie IV kwartał na warszawskiej giełdzie?