Jaki deklaruje budowę "Dzielnicy Przyszłości"

  • PAP
opublikowano: 07-10-2018, 13:07

Jeśli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, przystąpię do budowy "Dzielnicy Przyszłości", to będzie moja trzecia decyzja jaką podejmę w pierwszym tygodniu urzędowania - oświadczył w niedzielę kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

Na niedzielnej konferencji prasowej Jaki podpisał swoje trzecie zobowiązanie, które zrealizuje w pierwszej kolejności, jeśli zostanie prezydentem Warszawy. Takich zobowiązań ma przedstawić pięć. Podkreślił, że ta akcja to forma umowy między nim a warszawiakami, z której będzie mógł być rozliczony po wyborach.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy przypomniał, że jego pierwszym zobowiązaniem będzie budowa III i IV linii metra, a drugą decyzją będzie budowa 50 nowych żłobków i przedszkoli w Warszawie.

"Jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, przystąpię do budowy "Dzielnicy Przyszłości - to będzie moja trzecia decyzja, jaką podejmę w pierwszym tygodniu urzędowania" - zadeklarował Jaki.

Jak mówił, "Dzielnica Przyszłości" to projekt, który sprawi, że Warszawa zyska nowy impuls gospodarczy. "Który sprawi, że w Warszawie będziemy mieli największy obszar najnowocześniejszych technologii na świecie" - zaznaczył.

Jaki podkreślił, że chciałby, żeby ta dzielnica powstała wzdłuż Wisły. "Na terenach, które dzisiaj są niezagospodarowane, które dzisiaj niszczeją i które dzisiaj są przeznaczone w zdecydowanej większości pod zabudowę deweloperską. Jeżeli nie zbudujemy tam Dzielnicy Przyszłości, to powstaną tam kolejne szklano-betonowe pustynie" - zaznaczył kandydat Zjednoczonej Prawicy.

"My proponujemy nowoczesne, ekologiczne i zielone zagospodarowanie tego terenu tak, aby powstały tam nowe zielone płuca Warszawy. Ale jednocześnie, żeby to miejsce było miejscem, do którego wszyscy na świecie będą chcieli przyjechać, o którym wszyscy na świecie usłyszą, że to jest obszar największych technologii, innowacji w zakresie smart city na świecie" - mówił Jaki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu