Jakie firmy lubią inżynierowie

DCZ
opublikowano: 23-02-2007, 00:00

Firma Siemens została wybrana przez inżynierów na najbardziej pożądanego pracodawcę roku 2006.

Firma Siemens została wybrana przez inżynierów na najbardziej pożądanego pracodawcę roku 2006.

Tak wynika z rankingu przeprowadzonego wśród kadry technicznej i opracowanego przez firmę rekrutacyjną Bank Danych o Inżynierach. Na drugiej pozycji znalazł się budowlany koncern Skanska, na trzeciej motoryzacyjny koncern Toyota.

Bank Danych o Inżynierach przeprowadził ankietę wśród inżynierów już po raz szósty. Poprosił o wskazanie najatrakcyjniejszych pracodawców na polskim rynku. W rankingu wzięło udział 6908 inżynierów ubiegających się o stanowiska techniczne lub informatyczne wyższego i średniego szczebla. Były to zarówno osoby zaraz po studiach, jak i doświadczeni specjaliści.

— Od sześciu lat obserwujemy pewną grupę firm, które niezmiennie zajmują czołowe miejsca w rankingu. Są to głównie międzynarodowe koncerny — mówi dr inż. Grzegorz Żebrowski, dyrektor Banku Danych o Inżynierach.

Siemens był laureatem konkursu w 2001 i 2005 roku. Przez lata niezmiennie zajmował pozycje w pierwszej trójce. W ubiegłym roku powtórzył sukces i podtrzymał tytuł najbardziej pożądanego pracodawcy. Głosowało na tę firmę 740 inżynierów. Tym samym Siemens wyprzedził Skanską (654 głosy), która podtrzymała zdobyte w 2005 roku drugie miejsce w rankingu. W pierwszej trójce znalazł się również motoryzacyjny koncern Toyota (512 głosów), który w ciągu sześciu lat stopniowo zdobywał coraz wyższe pozycje, awansując z miejsca piątego na trzecie w 2006 roku i wyprzedzając PKN Orlen i Budimex.

— Polscy inżynierowie mają ugruntowane preferencje, a zwycięskie firmy trwale wpisały się w krajobraz polskiej gospodarki. Rozwijając swoją działalność, zyskują na atrakcyjności również jako pracodawcy. Bardzo silnie reprezentowana jest branża motoryzacyjna i budowlana. Obydwie w tej chwili postrzegane są jako jedne z najintensywniej rozwijających się branż w Polsce — mówi Grzegorz Żebrowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu