Jakie spółka ponosi koszty zarządu po połączeniu z ECA?

DI
opublikowano: 31-01-2012, 00:00

PYTANIE Z AKCJI INWESTOR DO SPÓŁKI AUXILIUM

Co stanowi przyczynę tak znaczącego pogorszenia wyniku w grudniu 2011 r. w stosunku do grudnia 2010 r.?

Koszty zarządu spółki do końca 2011 r. się nie zmieniły, będą inne dopiero w tym roku. Na pogorszenie wyników wpływ miały przede wszystkim skumulowane w grudniu koszty związane z obsługą prawną połączenia Auxilium i ECA Group.

Jeżeli chodzi o wspólną prezentację danych finansowych, to zarząd poinformował, że dane finansowe prezentowane w raporcie za IV kwartał 2011 r. i za grudzień dotyczą tylko spółek Auxilium i Auxilium Audyt.

Ze względu na zamiar publikacji w roku 2012 danych finansowych według MSR, zarząd podjął działania mające na celu opracowanie polityki rachunkowości dla nowo powstałej Grupy Kapitałowej ECA AUXILIUM. W 2011 r. zarząd podjął decyzję, że zgodnie z Ustawą o Rachunkowości skorzysta ze zwolnienia z obowiązku konsolidacji sprawozdań finansowych.

ECA AUXILIUM przekazywać będzie wzorem lat poprzednich raporty miesięczne wraz z danymi finansowymi oraz raporty kwartalne. Oznacza to, że od pierwszego kwartału roku 2012 emitent będzie publikował raporty w MSR, przy czym wyniki skonsolidowane Grupy ECA AUXILIUM za styczeń i luty 2012 r. będą publikowane jeszcze w PSR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu