Jakość okazuje się ważniejsza niż ilość

SG
opublikowano: 26-10-2007, 00:00

Tłok na rynku pierwotnym i pogorszenie koniunktury na rynku średnich i małych spółek coraz bardziej szkodzą przyszłym debiutantom. Do niedawna warunki dyktowały firmy. Teraz sytuacja wyraźnie się zmieniła. Dziś wybrzydzają inwestorzy.

Zaskoczeni nowicjusze przekładają oferty, jak Prima Moda, Hoopla.pl i ZM Herman. Ci, którzy zdecydowali się na zamknięcie oferty, ustępowali przy cenie emisyjnej lub nie zbywali całej puli oferowanych akcji (głównie walorów sprzedawanych przez właścicieli). Przykłady to Asbis, Introl, Complex i Bipromet. „PB” sygnalizował od sierpnia, że rozpoczyna się selekcja ofert IPO. Ostatnio 26 października wskazywaliśmy, że debiutanci nie mogą liczyć na wyśrubowane wyceny. Ostatnie wydarzenia pokazują, że mieliśmy rację. W nieoficjalnych rozmowach oferujący przyznają, że z planów giełdowych zaczynają się wycofywać nawet firmy, które jeszcze nie złożyły prospektu do KNF. Jedno jest pewne — jakość znów okazuje się ważniejsza niż ilość. Skorzystają na tym inwestorzy, spółki i giełdy.

3

Tyle spółek przesunęło ostatnio oferty publiczne.

1

Tyle spółek z 10 ostatnich wyznaczyło cenę emisyjną na górnej granicy widełek.

18

proc. O tyle była niższa od ceny orientacyjnej cena emisyjna Ronsona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy