Jacek Ozdoba wiceministrem od odpadów

opublikowano: 29-01-2020, 13:00

Premier powołał nowego sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu. Został nim 29-letni poseł PiS.

Potwierdziły się kuluarowe plotki, o których informował m.in. "Puls Biznesu" - Jacek Ozdoba zastąpi w Ministerstwie Klimatu odwołanego na początku roku Sławomira Mazurka, który odpowiadał za reformy rynku odpadów. W środę Mateusz Morawiecki powołał go na stanowisko sekretarza stanu. Nominację wręczył Michał Kurtyka, minister klimatu. 

Na zdjęciu Michał Kurtyka, minister klimatu, i Jacek Ozdoba
Zobacz więcej

Na zdjęciu Michał Kurtyka, minister klimatu, i Jacek Ozdoba Fot. Mat. pras.

Nowy wiceminister, z wykształcenia prawnik, dotychczas pełnił funkcję posła. Był też m.in. radnym w Warszawie. Od początku swojej działalności publicznej zaangażowany jest w działania samorządu w zakresie walki z zanieczyszczeniem środowiska. W latach 2015-2018 pracował jako doradca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. 

Ministerstwo Klimatu pracuje właśnie m.in. nad projektem ustawy dotyczącej rozszerzonej odpowiedzialności producenta, która budzi wiele emocji wśród producentów. Ma ona obciążyć finansową odpowiedzialnością firmy, wprowadzając na rynek opakowania. Nowe opłaty, wymagane przez unijną dyrektywę opakowaniową, mają sfinansować m.in. obniżki płaconych przez mieszkańców opłat za wywóz odpadów, które gminy podnoszą od wielu miesięcy w całym kraju. Będzie to trzecia duża nowelizacja na rynku odpadów w ostatnich latach, po  zmianach wprowadzonych nową ustawą o odpadach (tzw. ustawą pożarową) i ustawą o porządku i czystości w gminach.  

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy