Jakubas piętnuje za opcje

ŁO, Gazeta Wyborcza
opublikowano: 08-01-2010, 09:49

- 147 mln zł żąda Zbigniew Jakubas od  swojego menedżera za spekulacje na opcjach – czytamy w piątkowym wydaniu „Gazety Wyborczej”.

- Nie liczę na to, że odzyskamy te pieniądze. Ale ten menedżer będzie w środowisku napiętnowany za swoje działanie – mówi otwarcie Zbigniew Jakubas, potentat giełdowy i właściciel Feroco, firmy z branży kolejowej, w której dyrektorem finansowym był oskarżany przez Jakubasa menedżer Szymon M.

Menedżer w grudniu 2008 roku przedstawił zwolnienie lekarskie. Mniej więcej w tym samym czasie do zarządu spółki zgłosiły się cztery banki (BRE, BZ WBK, Svenska i Citibank) chcące wyegzekwować zapłatę za transakcje opcji walutowych wykonane na zlecenie Szymona M.

Jakubas aby spłacić należności oddał cześć udziałów w firmie BRE Bankowi. Obliczył później, że ratując sytuację stracił w sumie 147 mln zł. Takiej kwoty żąda teraz od byłego menedżera.

Były dyrektor finansowy spółki nie zamierza się jednak przyznawać do winy. Złożył pozew, że został bezprawnie zwolniony z pracy. Chce także udowodnić, że zarząd spółki i Jakubas wiedzieli o ryzykownych transakcjach. Druga strona utrzymuje natomiast, że sprawa wyszła na jaw tuż przed udaniem się Szymona M. na zwolnienie lekarskie.

ŁO, Gazeta Wyborcza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Gazeta Wyborcza

Polecane