Jamroży: Odwołano mnie za odmowę finansowania Telewizji Familijnej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-02-2005, 12:45

Były prezes PZU Władysław Jamroży zeznał, że jednym z powodów jego odwołania w 2000 roku z funkcji prezesa mogła być odmowa finansowania Telewizji Familijnej oraz częściowo - umowa, którą podpisał w przeddzień prywatyzacji PZU z Deutsche Bankiem w sprawie sprzedaży przez PZU akcji BIG Banku Gdańskiego.

Były prezes PZU Władysław Jamroży zeznał, że jednym z powodów jego odwołania w 2000 roku z funkcji prezesa mogła być odmowa finansowania Telewizji Familijnej oraz częściowo - umowa, którą podpisał w przeddzień prywatyzacji PZU z Deutsche Bankiem w sprawie sprzedaży przez PZU akcji BIG Banku Gdańskiego.

Sejmowa komisja śledcza badająca prywatyzację PZU przesłuchuje w czwartek Jamrożego. Jerzy Czepułkowski (SLD) pytał, czy odwołanie Jamrożego mogło być spowodowane nielojalnością wobec resortu skarbu, podpisaniem umowy z Deutsche Bankiem lub odmową dofinansowania Telewizji Familijnej.

"Myślę, że przyczyną mogła być przyczyna druga w części i być może trzecia" - powiedział Jamroży.

Czepułkowski przypomniał, że umowę z Deutsche Bankiem znaleziono w sejfie Jamrożego po jego odwołaniu z funkcji prezesa. "Jej realizacja miała nastąpić wtedy, gdy to panu będzie wygodne, a nie wtedy, a gdy to będzie najwygodniejsze dla PZU" - powiedział Czepułkowski.

Tymczasem w swoim oświadczeniu wygłoszonym na początku przesłuchania Jamroży przekonywał, że sprzedaż akcji BIG BG była zwykłą działalnością biznesową, korzystną dla PZU.

Jamroży nazwał "insynuacjami" informacje, zawarte m.in. w zeznaniach b. prezesa Eureko Joao Talone o tym, że wspólnie z b.prezesem PZU Życie Grzegorzem Wieczerzakiem domagali się wynagrodzenia w wysokości po 1 mln dolarów netto. Czepułkowski domagał się wyjaśnień, czy w zamian za wysokie wynagrodzenie Jamroży i Wieczerzak obiecywali zgodne współdziałanie z Eureko.

Na to pytanie Jamroży nie odpowiedział. Z kolei Czepułkowski pouczył Jamrożego, by staranniej dobierał słowa i nie używał określeń takich jak "insynuacje".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane