Jan Pamuła nowym prezesem lotniska Kraków-Balice

DI, PAP
opublikowano: 31-05-2008, 18:38

Jan Pamuła został wybrany w sobotę na nowego prezesa Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar inwestycji obejmie Wojciech Olearczyk.

Jak poinformował rzecznik MPL Piotr Pietrzak, podczas trzydniowego posiedzenia rada nadzorcza spółki przeprowadziła rozmowy z czterema kandydatami na prezesa. Z kolei o stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za obszar inwestycji ubiegało się pięć osób. Postępowanie kwalifikacyjne w sprawie członka zarządu odpowiedzialnego za obszar finansów nie zostało na razie rozstrzygnięte.

Nowy zarząd obejmie swoje funkcje po upływie kadencji urzędujących władz, co nastąpi do końca czerwca, po przyjęciu sprawozdania za rok 2007.

Jan Pamuła był w latach 90. prezesem Izby Rzemieślniczej w Krakowie, posłem KLD i UW oraz wiceprezesem Banku Przemysłowo-Handlowego. Do świata biznesu powrócił po 12-letniej przerwie związanej z toczącym się procesem dotyczącym domniemanej korupcji, w którym w zeszłym roku został uniewinniony.

Dotychczasowy zarząd MPL Kraków-Balice składał sie z dwóch osób. Kojarzony z PiS prezes Kamil Kamiński pełnił tą funkcję od grudnia 2005 roku.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) lotniskiem w Polsce, które w zeszłym roku obsłużyło ponad 3 mln podróżnych. Krakowskie lotnisko w letnim rozkładzie lotów ma 52 regularne połączenia do 41 miast. Wykonują je 23 linie lotnicze - 12 tradycyjnych i 11 tzw. tanich.

Głównym udziałowcem spółki MPL jest Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, które posiada 85 proc. udziałów. Województwo małopolskie ma prawie 14 proc. udziałów, reszta należy do gminy Kraków (nieco ponad 1 proc.) oraz gminy Zabierzów (0,05 proc.).(

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu