Janusz Krawczyk nowym członkiem rady nadzorczej GPW

  • PAP
opublikowano: 19-06-2018, 17:14
aktualizacja: 19-06-2018, 17:15

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie dokonało zmian w składzie rady nadzorczej GPW, powołano do niej Janusza Krawczyka - poinformowała GPW we wtorkowym komunikacie.

W komunikacie przypomniano, że powołanie nowego członka rady nastąpiło w związku z rezygnacją z pełnienia funkcji prezesa rady giełdy Wojciecha Nagela.

Krawczyk jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, gdzie po studiach był pracownikiem naukowo-dydaktycznym. Był radnym Krakowa w latach 1990-1994, a w latach 1990-1992 członkiem zarządu miasta odpowiedzialnym za przedsiębiorstwa komunalne.

GPW poinformowała, że karierę menedżerską w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi rozpoczął w 1992 roku w Coca Cola Poland; kontynuował w Pepsi Co. w Polsce, a następnie w europejskiej centrali tego koncernu w Wiedniu, gdzie był dyrektorem regionalnym.

Od czerwca 2000 roku był dyrektorem banku w Banku Zachodnim, we wrześniu 2000 roku został członkiem Zarządu Banku Zachodniego, a następnie Banku Zachodniego WBK. Kierował Pionem Strategicznego Zarządzania Zasobami Ludzkimi. W latach 2012 – 2013 pełnił funkcję doradcy prezesa zarządu ds. połączenia Banku Zachodniego WBK z Kredyt Bankiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu