Janusz Palikot chce odkupić browar w Leżajsku od Grupy Żywiec, ale stawia warunek

  • DI
opublikowano: 09-03-2023, 09:44
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Janusz Palikot składa ofertę odkupu browaru w Leżajsku od Grupy Żywiec, pod warunkiem pozostawienia linii produkcyjnych i marki piwa Leżajsk, poinformowała w komunikacie prasowym jego firma Manufaktura Piwa i Wódki.

- Włączenie zakładu o skali produkcyjnej Leżajska pozwoliłoby nam skokowo zwiększyć swoje udziały rynkowe - powiedział cytowany komunikacie Janusz Palikot, prezes Manufaktury Piwa Wódki i Wina SA.

Proponuje także, by gmina Leżajsk dołączyła do grupy udziałowców w nowym projekcie, w celu zapewnienia kontroli nad przyszłym rozwojem browaru.

- Przypominam, że Żywiec wykluczył publicznie możliwość utrzymania możliwości warzenia piwa, po zmianie właściciela. Chce także zatrzymać markę, do czego zdaje się nie ma prawa. Zaproponowaliśmy Leżajskowi dołączenie do grona udziałowców, by zabezpieczyć interesy lokalnej społeczności w nowym projekcie. Podkreślam, że nie chodzi o pieniądze, bo je pozyskamy na taki projekt. Warto odnotować fakt, że Żywiec schodzi z Giełdy, my chcemy na Giełdę wejść, choć nie jest to łatwe, zważywszy na ciągle rozbudowywane oczekiwania wobec spółki ze strony regulatorów rynku. Ale środki na akwizycję Leżajska są w naszym zasięgu - powiedział Palikot.

Janusz Palikot działa w branży produkcji alkoholi od 1990 roku kiedy stworzył firmę “Ambra”, produkującą wina musujące. Potem założył następną spółkę Jabłonna przez którą kontrolował Polmos Lublin. W 2018 kupił Browar Tenczynek. W 2020 wraz z gwiazdorem TVN Kubą Wojewódzkim założył spółkę Przyjazne Państwo produkującą m.in. alkohole.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane