Janusz Palikot zrezygnował z przewodniczenia RN Polmosu Lublin

Internet Securities
opublikowano: 23-01-2006, 12:22

Janusz Palikot zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego rady nadzorczej w spółce giełdowej Polmos Lublin SS, poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Janusz Palikot zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego rady nadzorczej w spółce giełdowej Polmos Lublin SS, poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

„Pan Janusz Palikot zaangażował się w politykę. Jest posłem z ramienia Platformy Obywatelskiej, zasiada także w komisji finansów publicznych i stąd decyzja o wycofaniu się z biznesu” – powiedział agencji ISB Waldemar Wasiluk, członek zarządu Polmosu Lublin ds. finansowych.

Według jego zapowiedzi, w najbliższych dniach powołany zostanie nowy członek rady nadzorczej, zaproponowany przez przedstawicieli spółki Jabłonna SA, kontrolowanej przez Palikota i posiadającej ponad 40% akcji Polmosu.

„Rezygnacja Janusza Palikota z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej, nie zmieni jednak dotychczasowej polityki działań Polmosu Lublin. Wszystkie prezentowane przez nas do tej pory cele będą systematycznie realizowane” – potwierdził Wasiluk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane