Japończycy stworzyli mikrochip cieńszy od papieru

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-02-2006, 18:52

Jedna z japońskich firm stworzyła najmniejszy mikrochip na świecie. Jego wymiary wynoszą piętnaście na piętnaście setnych milimetra. Grubość to siedem i pół mikrona, czyli mniej niż jedna setna milimetra.

Jedna z japońskich firm stworzyła najmniejszy mikrochip na świecie. Jego wymiary wynoszą piętnaście na piętnaście setnych milimetra. Grubość to siedem i pół mikrona, czyli mniej niż jedna setna milimetra.

Najnowszy japoński mikrochip jest znacznie cieńszy od papieru. Dzięki temu można go będzie umieszczać na przykład w banknotach czy ważnych dokumentach i w ten sposób przeciwdziałać fałszerstwom. Wprowadzanie danych na mikrochip odbywa się podczas procesu produkcji. Później nie ma nawet technicznej możliwości modyfikowania tych informacji, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie.

Poprzedni model japońskiego mini-mikrochipu był nieco większy - jego wymiary wynosiły cztery dziesiąte na cztery dziesiąte milimetra. Układy te tkwiły wewnątrz biletów na ubiegłoroczne EXPO w Nagoya. Zastosowanie ich miało na celu zapobieganie podrabianiu wejściówek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Japończycy stworzyli mikrochip cieńszy od papieru