Japonia: jen lekko zdrożał po wypowiedzi Fukudy

Administrator
opublikowano: 09-01-2002, 09:28

Jen zyskał umiarkowanie na wartości po wypowiedzi rzecznika rządu, który stwierdził, że spadek kursu japońskiej waluty jest zbyt szybki. Wypowiedź Yasuo Fukudy wywołała spekulacje na temat możliwości interwencji rządu w celu spowolnienia trwającego od trzech i pół miesiąca spadku kursu jena wobec dolara i euro.

Jen zyskał umiarkowanie na wartości po wypowiedzi rzecznika rządu, który stwierdził, że spadek kursu japońskiej waluty jest zbyt szybki.

Wypowiedź Yasuo Fukudy wywołała spekulacje na temat możliwości interwencji rządu w celu spowolnienia trwającego od trzech i pół miesiąca spadku kursu jena wobec dolara i euro.

Kurs japońskiej waluty spadł w ostatnich dniach do poziomu z października 1998 roku. Zdaniem części analityków, rząd nie interweniował, licząc na to, że słaby jen poprawi wyniki eksportu i pozwoli na polepszenie sytuacji gospodarki, która znajduje się w recesji.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy