Japonia: nie ma zgody na udział Ghosna w posiedzeniu rady dyrektorów Nissana

opublikowano: 11-03-2019, 13:35

Sąd w Tokio odrzucił prośbę Carlosa Ghosna o możliwość wzięcia udziału we wtorkowym posiedzeniu rady dyrektorów Nissan Motor, informuje Reuters.

Ghosn jest członkiem rady dyrektorów Nissana. W listopadzie został aresztowany po oskarżeniu o sprzeniewierzenie pieniędzy spółki. Niedawno wyszedł za kaucją, ale jest pod ścisłą obserwacją. Chciał uczestniczyć we wtorkowym posiedzeniu rady dyrektorów. Sprzeciwiła się temu prokuratura w dokumencie skierowanym do sądu, który przychylił się do jej wniosku. Prawnicy Ghosna mają jeszcze możliwość odwołania się od decyzji sądu.

We wtorek ma zostać ogłoszona decyzja o powołaniu wspólnej rady nadzorczej Renault, Nissana i Mitsubishi, które tworzą największy na świecie alians motoryzacyjny, informował wcześniej Reuters powołując się na anonimowe źródło.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy