Japonia walczy z rosnącą liczbą infekcji koronawirusem

  • Paweł Makosz
opublikowano: 14-05-2021, 15:11

Japoński premier Yoshihide Suga dodał trzy kolejne prefektury do stanu wyjątkowego w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Jego rząd stara się w ten sposób stawić czoła pogarszającej się sytuacji epidemicznej w kraju na ponad dwa miesiące przed Olimpiadą w Tokio.

fot. Bloomberg

Stan wyjątkowy, który obecnie obejmuje Tokio i inne główne obszary metropolitalne, zostanie rozszerzony na północną wyspę Hokkaido, jak również prefektury Hiroszima i Okayama. Będzie on obowiązywał od 16 maja do końca miesiąca.

– Rozprzestrzenianie się wirusa różni się w zależności od obszaru. W niektórych regionach rozprzestrzenia się on bardzo szybko – powiedział Suga. Dodał, że “mniej rygorystyczne restrykcje będą również stosowane w szerszym obszarze kraju".

Premier spotyka się z publiczną krytyką w związku z organizacją Igrzysk Olimpijskich. Obywatele obawiają się, że wydarzenie sportowe pogorszy sytuację epidemiczną w kraju.

W ostatnich dniach liczba osób w ciężkim stanie z powodu wirusa osiągnęła najwyższy poziom od początku pandemii i wynosi 1,2 tys obywateli. Liczba nowych zakażeń w całym kraju wzrosła w środę do nieco ponad 7 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane