Japonia: znów problem z elektryką Dreamlinera

PAP
opublikowano: 17-05-2013, 07:04

W jednym z Dreamlinerów posiadanych przez japońskiego przewoźnika All Nippon Airways (ANA) doszło na początku maja, podczas lotu testowego, do ściemnienia jednej z tablic rozdzielczych systemu elektrycznego. Problem nie opóźni jednak wznowienia eksploatacji tych samolotów.

Rzeczniczka ANA wyjaśniła, że tablica prawdopodobnie zmieniła kolor pod wpływem przegrzania spowodowanego przez wibracje niedokręconej śruby. Dodała, że problem nie był poważny i nie miał związku z akumulatorami litowo-jonowymi, których niesprawność spowodowała czasowe wycofanie z eksploatacji Boeingów 787 Dreamliner, w tym należących do polskiego LOT-u.

"Usterka wystąpiła tylko w jednym samolocie i została już usunięta. Sądzimy, że ten incydent nie będzie miał wpływu na bezpieczeństwo lotów 787" - powiedziała rzeczniczka.

Problem z usterkami akumulatorów został już wcześniej rozwiązany i Dreamlinery dostały "zielone światło" do wznowienia lotów. Linie ANA, które posiadają 17 Dreamlinerów, zamierzają wznowić ich komercyjne loty 1 czerwca.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane