Czytasz dzięki

Japoński parlament ponownie wybrał Koizumiego na urząd premiera

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-09-2005, 08:40

Japoński parlament w środę ponownie powierzył urząd szefa rządu Junichiro Koizumiemu, którego partia odniosła zdecydowane zwycięstwo w wyborach z 11 września.

Japoński parlament w środę ponownie powierzył urząd szefa rządu Junichiro Koizumiemu, którego partia odniosła zdecydowane zwycięstwo w wyborach z 11 września.

Partia Liberalno-Demokratyczna (PLD) w tych wyborach zdobyła 296 miejsc w 480-osobowej izbie niższej, co oznaczało, że po raz pierwszy od 15 lat może samodzielnie tworzyć rząd. W poprzedniej kadencji ugrupowanie Koizumiego miało 249 miejsc.

Koizumi, zatwierdzony w czasie specjalnej sesji parlamentu w środę na stanowisku szefa rządu, zapowiedział już, że nie dokona większych zmian w składzie gabinetu do czasu uchwalenia przez parlament kontrowersyjnego projektu ustawy o prywatyzacji poczty.

Według japońskiej prasy, premier zamierza dokonać szerokiej reorganizacji gabinetu dopiero w listopadzie.

Junichiro Koizumi po raz pierwszy objął urząd premiera japońskiego rządu w kwietniu 2001 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane