Japoński przewoźnik przeprasza za wcześniejszy odjazd pociągu

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 16-11-2017, 13:16

Japońskie umiłowanie punktualności i przysłowiowe „regulowanie” zegarków na pociąg (nota bene, w Polsce przez II Wojną Światową też ponoć funkcjonował taki zwyczaj) nabiera nowego znaczenia.

Japan Rail, operator kolejowy z Kraju Kwitnącej Wiśni przeprasza bowiem za sytuację jaka miała miejsce z pociągiem Tsukuba Express, odchodzącym z Tokio o godzinie 9:44. We wtorek 14 listopada wspomniany skład „znacząco” wyprzedził harmonogram i za wcześnie wyruszył ze stacji. Chodzi dokładnie o… 20 sekund. 

Tsukuba Express
Zobacz więcej

Tsukuba Express źródło: LERK, wikipedia CC 2.5

W oświadczeniu zamieszczonym w Internecie kierownictwo spółki "głęboko" przeprosiło za "poważne niedogodności" dla przez klientów, którzy przegapili zbyt wcześnie odjeżdżający pociąg i nie mogli sobie pozwolić na czekanie na następny - zaplanowany na cztery minuty później”. 

Przewoźnik tłumaczy, że wina za zaistniały incydent w całości obciążą dyżurnego składu, który nie sprawdził dokładnie poprawnego rozkładu jazdy pociągu, co skutkowało jego wcześniejszym odjazdem. Bijąc się w pierś Japan Rail nakazały kierującym pociągami by w przyszłości w pełni przestrzegali podstawowych instrukcji.

Tsukuba Express łączy dworzec Akihabara w dzielnicy Chiyoda w Tokio z dworcem Tsukuba w mieście Tsukuba w prefekturze Ibaraki. Odległość jaką pokonuje to około 58,3 km. Według rozkładu jazdy, podróż trwa 45 minut +/- właśnie…20 sekund.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Japoński przewoźnik przeprasza za wcześniejszy odjazd pociągu