Japoński rząd szykuje wyższe prognozy PKB na przyszły rok finansowy

opublikowano: 14-12-2016, 07:24

Japoński rząd szykuje się do ustanowienia celu gospodarczego na przyszły rok obrotowy zaczynający się w kwietniu 2017 r. na poziomie około 1,5 proc. odnośnie realnego wzrostu PKB i 2,5 proc w przypadku nominalnego wzrostu, donosi Reuters powołując się na dwa swoje źródła związane ze sprawą.

Tworzenie prognoz nie zostało jeszcze zakończone i mogą jeszcze nieznacznie się zmienić, twierdzą rozmówcy agencji. Prezentacja oficjalnych projekcji zaplanowana jest na 20 grudnia.

Shinzo Abe został szefem japońskiego rządu w 2006 r., ale rok później zrezygnował z posady. Powrócił na fotel trzy lata temu — zarządza jedną z największych gospodarek świata, o której rozwój dba prawie 130-milionowy naród. [FOT. BLOOMBERG]
Zobacz więcej

PREMIER PRACOWITEGO NARODU:

Shinzo Abe został szefem japońskiego rządu w 2006 r., ale rok później zrezygnował z posady. Powrócił na fotel trzy lata temu — zarządza jedną z największych gospodarek świata, o której rozwój dba prawie 130-milionowy naród. [FOT. BLOOMBERG] Bloomberg

Prognozy wzrostu mają być  wykorzystane do przygotowania przyszłorocznego projektu budżetu, który jak się oczekuje może być zatwierdzony przez radę ministrów japońskiego rządu już 22 grudnia.

W porównaniu z prognozami dotyczącymi tegorocznego roku fiskalnego widać spory optymizm płynący z Tokio. Oba bowiem elementy przyszłorocznej projekcji są bowiem zdecydowanie wyższe, gdyż w bieżącym realny wzrost PKB ma wynieść 0,9 proc. zaś nominalny 2,2 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu