Japoński sąd znów odmówił wypuszczenia Ghosna za kaucją

opublikowano: 22-01-2019, 06:40

Sąd w Tokio ponownie nie zgodził się, aby Carlos Ghosn, były szef Nissan Motor, wyszedł po wpłaceniu kaucji z aresztu, gdzie czeka na rozprawę w sprawie sprzeniewierzenia pieniędzy spółki, donosi Reuters.

To druga prośba Ghosna o wypuszczenie z aresztu. Deklarował w niej gotowość noszenia po wyjściu elektronicznej opaski na nodze informującej stróżów prawa, czy przebywa w wyznaczonym przez sąd miejscu.

Carlos Ghosn
Zobacz więcej

Carlos Ghosn fot. Bloomberg

Odmowa sądu w Tokio nie jest zaskoczeniem. Eksperci wskazują, że japońskie sądy nie wypuszczają za kaucją oskarżonych, którzy nie przyznali się do winy, a tak jest w przypadku Ghosna. Oznacza to, że będzie musiał poczekać w areszcie kilka miesięcy na proces, co mocno zwiększa prawdopodobieństwo zastąpienia go na stanowisku prezesa Renault.

Ghosn jest prezesem Renault, który ma ok. 43 proc. akcji Nissan Motor. Po aresztowaniu go w Japonii niemal natychmiast stracił stanowisko szefa rady dyrektorów japońskiej spółki. Francuska wciąż trzyma go na stanowisku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy