Japoński sąd znów odmówił wypuszczenia Ghosna za kaucją

opublikowano: 22-01-2019, 06:40

Sąd w Tokio ponownie nie zgodził się, aby Carlos Ghosn, były szef Nissan Motor, wyszedł po wpłaceniu kaucji z aresztu, gdzie czeka na rozprawę w sprawie sprzeniewierzenia pieniędzy spółki, donosi Reuters.

To druga prośba Ghosna o wypuszczenie z aresztu. Deklarował w niej gotowość noszenia po wyjściu elektronicznej opaski na nodze informującej stróżów prawa, czy przebywa w wyznaczonym przez sąd miejscu.

Carlos Ghosn
Zobacz więcej

Carlos Ghosn fot. Bloomberg

Odmowa sądu w Tokio nie jest zaskoczeniem. Eksperci wskazują, że japońskie sądy nie wypuszczają za kaucją oskarżonych, którzy nie przyznali się do winy, a tak jest w przypadku Ghosna. Oznacza to, że będzie musiał poczekać w areszcie kilka miesięcy na proces, co mocno zwiększa prawdopodobieństwo zastąpienia go na stanowisku prezesa Renault.

Ghosn jest prezesem Renault, który ma ok. 43 proc. akcji Nissan Motor. Po aresztowaniu go w Japonii niemal natychmiast stracił stanowisko szefa rady dyrektorów japońskiej spółki. Francuska wciąż trzyma go na stanowisku.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy