Japońskie indeksy nadal idą w górę

Tadeusz Stasiuk
17-09-2003, 00:00

We wtorek indeksy zachodnich giełd przez większą część dnia zachowywały się bardzo spokojnie notując jedynie kosmetyczne zmiany. Inwestorzy nie wykazywali ochoty do handlu. Dobrym wynikiem mógł się pochwalić jedynie tokijski parkiet, gdzie po 2-proc. wzroście indeks Topix znalazł się na najwyższym poziomie od 15 miesięcy.

W Europie gracze czekali przede wszystkim na uaktualnioną wartość indeksu oczekiwań ekonomicznych, jaki co miesiąc prezentuje niemiecki instytut ZEW oraz dane o lipcowej produkcji przemysłowej w strefie euro. Mimo lepszych od prognoz wyników inwestorzy nie rzucili się do zakupów, gdyż zdają sobie sprawę, że ożywienie jest na razie mocno problematyczne.

Inwestorzy byli pewni, że Fed nie zmieni stóp procentowych w USA. Ożywienie amerykańskiej gospodarki jest już w cenach akcji. Gracze oczekują teraz, że ten wzrost przełoży się na wyniki spółek w trzecim kwartale. Szczególne nadzieje wiąże się z poprawą przychodów giełdowych firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Japońskie indeksy nadal idą w górę