PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Japońskie spółki „skateboardowe” zdrożały po złocie na olimpiadzie

opublikowano: 26-07-2021, 12:22

Złoty medal 13-letniej Japonki w skateboardzie na igrzyskach w Tokio spowodował wzrost krajowych notowań spółek powiązanych z tym sportem.

Momiji Nishiya to jedna z najmłodszych złotych medalistek w historii igrzysk olimpijskich. Inwestorzy oczekują, że jej sukces wywoła zwiększone zainteresowanie skateboardem i przełoży się na poprawę wyników spółek związanych z tym sportem. Akcje Morito Co., dystrybutora sprzętu skateboardowego, drożały o 12 proc. w poniedziałek. Rosły kursy także spółek mało powiązanych z dyscypliną. Kurs Hohsui Corp., producenta mrożonych owoców morza, rósł nawet o 9,5 proc. przy wolumenie o 4 tys. proc. wyższym od średniego w okresie trzech miesięcy. Budynek i logo spółki były bardzo wyraźnie widoczne w tle podczas ceremonii dekorowania japońskiej złotej medalistki w skateboardzie w Ariake Urban Sports Park.

- Choć te akcje prawdopodobnie nie będą drożeć długo, to inwestorzy detaliczni mogą nadal poszukiwać spółek powiązanych z wydarzeniami na olimpiadzie – powiedział Shoichi Arisawa, analityk Iwai Cosmo Securities Co. – Możemy oczekiwać kolejnych występów japońskich sportowców, więc inwestorzy mogą próbować kupować z wyprzedzeniem akcje wybranych spółek – dodał.

Japończycy liczą jeszcze na występ 15-letniej mistrzyni świata w skateboardzie. Oczekują, że Misugu Okamoto wywalczy medal 4 sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane