Czytasz dzięki

Jarocin rewitalizuje centrum ze 128 mln zł dotacji

AR
opublikowano: 26-06-2019, 15:15

Miasto całkowicie zmodernizuje infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną w Śródmieściu. Koszt inwestycji to 150 mln zł, ale większość pokryje dotacja z funduszy UE.

 – Będziemy rewitalizować, wymieniać sieci, rozdzielać kanalizację w ścisłym centrum Jarocina. Będzie to ok 5 km sieci kanalizacyjnej, ok 7 km wodociągów do tego ok. 600 przyłączy, które też wymienimy. Powstaną również nowe nawierzchnie, odtworzenia nawierzchni, nowe nasadzenia, zieleń, mała architektura – informuje dodał Remigiusz Nowojewski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie, spółki, która jest odpowiedzilna za inwestycję. 

 Prace częściowo sfinansuje unijna dotacja w wysokości 128 mln zł. W czerwcu PWiK podpisał umowę na jej realizację zadania.  Wykonawcą projektu jest konsorcjum firm WUPRINŻ i DROBUD.

 – Budowa nowej, wymiana istniejącej infrastruktury podziemnej w centrum miasta na bardzo dużych głębokościach, przy twardej zabudowie wiąże się zawsze z ryzykiem – mówił podczas podpisania umowy Andrzej Siliński, prezes Zarządu PRD DROBUD.

- Filarem tej inwestycji jest rozdział kanalizacji deszczowej od sanitarnej, ale przy okazji wykorzystaliśmy ten moment, aby doprowadzić do rewitalizacji infrastruktury w całym Śródmieściu. Mam na myśli przebudowę całej infrastruktury drogowej z zielenią miejską i tej, która w drogach się znajduje - mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. 

Miasto chce zachęcić lokalnych przedsiębiorców do włączenia się w projekt.  

- Instalacje i sieci towarzyszące będą wykonywane przez inne firmy, jak: VEOLIA, Polskie Sieci Gazownicze, Energetyka, Jarocińska Agencja Rozwoju, Zakład Usług Komunalnych sp. z o. o. Myślę, że koszt całości tego zadania, łącznie z tymi inwestycjami będzie opiewał na 150 milionów zł. Nie koniec na tym. Pracujemy już nad uchwałą, która będzie motywowała przedsiębiorców, właścicieli kamienic do rewitalizacji witryn sklepowych również z pomocą gminy Jarocin - mówi Adam Pawlicki. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane