Jarosław Pachowski został nowym prezesem Polkomtela (Plus GSM)

opublikowano: 12-04-2002, 13:30

Jarosław Pachowski, należący do SLD członek zarządu Telewizji Polskiej, został w piątek prezesem Polkomtela, operatora sieci komórkowej Plus GSM. Poza nim w nowym zarządzie znalazło się jeszcze dwóch przedstawicieli polskich udziałowców oraz trzech reprezentantów udziałowców zagranicznych. Wygląda na to, że strony trwającego od tygodni sporu znalazły kompromis.

Rada Nadzorcza Polkomtela powołała w piątek nowy, 6-osobowy zarząd spółki. Poza prezesem Pachowskim jest w nim dwóch przedstawicieli polskich udziałowców (KGHM, Orlenu i PSE), w tym Mirosław Bielicki (dyrektor operacyjny, wymieniany wcześniej jako kandydat na prezesa, ostatecznie został wiceprezesem) oraz Robert Krawczyk - dotychczasowy dyrektor sprzedaży spółki.

W zarządzie jest też trzech przedstawicieli zachodnich udziałowców (brytyjskiego Vodafone i duńskiego TDC), których odwołano przed kilkoma tygodniami. Vodafone reprezentuje ponownie John Treuge (powrócił na stanowisko wiceprezesa), zaś TDC - Lars Andersen i Jesper Larsen.

Sądząc ze zrównoważonego składu zarządu (choć głos decydujący należy do prezesa), strony dotychczasowego sporu o kontrolę nad Polkomtelem najwyraźniej doszły w piątek do porozumienia. Nie wiadomo jednak, co ono zakłada. Polskie firmy były zainteresowane wciągnięciem Polkomtela w orbitę tworzonej pod auspicjami rządu Krajowej Grupy Telekomunikacyjnej. Z kolei TDC i Vodafone liczyły na objęcie kontrolnego pakietu akcji poprzez odkupienie części papierów od polskich spółek (mówiło się o części pakietu posiadanego przez PKN Orlen). Zachodni udziałowcy nie kryli też planów zmiany marki handlowej z Plusa na Vodafone.

MK, JS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Jarosław Pachowski został nowym prezesem Polkomtela (Plus GSM)