Jaś Fasola i rekordowe odszkodowanie

OSZ
opublikowano: 12-02-2013, 00:00

Rowan Atkinson, który zasłynął rolą serialowego Jasia Fasoli, otrzymał prawie milion funtów odszkodowania na naprawę samochodu po wypadku.

Zobacz więcej

Rowan Atkinson [FOT. BLOOMBERG]

Dlaczego aż tyle? Samochód był nie byle jaki. Aktor rozbił w sierpniu 2011 r. wartego 3 mln GBP McLarena F1. Wypadek zakończył się dla brytyjskiego aktora złamanym ramieniem, ale naprawa rzadkiego modelu superauta pochłonęła 910 tys. GBP. Taki rachunek wystawiono też ubezpieczycielowi. Według „Daily Mail" to najwyższy rachunek za naprawę auta, jaki kiedykolwiek zanotowano w Wielkiej Brytanii. Poprzedni rekord padł w 2010 r., kiedy jeden z ubezpieczycieli wypłacił 300 tys. GBP na naprawę supersamochodu marki Pagani Zonda. Wypłata pieniędzy przez ubezpieczyciela oznacza, że podskoczy składka ubezpieczeniowa aktora. Według ekspertów, może ona sięgnąć nawet 60 tys. GBP. Jaś Fasola fajtłapą jest w filmach, ale na jezdni wstępuje w niego prawdziwy demon. Udowodnił to m.in. w słynnym programie „Top Gear”, bijąc wszystkich konkurentów. Jak? Zobaczysz na moto.pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy