Jaskinie hazardu na każdym rogu

PAP
opublikowano: 14-03-2014, 07:08

W całej Małopolsce powstają otwarte na okrągło kawiarnie Hot Spot. To salony gier na automatach, często nielegalnych, czytamy w „Dzienniku Polskim”.

Od 2010 roku Ministerstwo Finansów nie wydało żadnego pozwolenia na działanie salonów gier i punktów z automatami niskich wygranych. Nowa ustawa hazardowa miała zlikwidować tę część rynku gier hazardowych. Po roku funkcjonowania przepisów rządzący ogłosili sukces, informując o zmniejszeniu o połowę liczby jednorękich bandytów. Tymczasem w ostatnich miesiącach takie „biznesy” wyrastają w Krakowie jak grzyby po deszczu. Wszystkie otwarte 24 godziny na dobę.

W zeszłym roku rygorystyczną ustawę hazardową z 2010 r. zakwestionował Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. To właśnie jego decyzja otworzyła rynek dla działających 24 godziny na dobę punktów z automatami do gier. Teoretycznie znajdują się w nich tzw. automaty o niskich wygranych. Punkty te nie są „ośrodkami gry” jak kasyna i w kwestii ich lokalizacji nie jest potrzebna opinia miejskich władz.

fot. Borys Skrzyński
fot. Borys Skrzyński
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane