Jastrzembski: żadnego postępu w sprawie importu mięsa z Polski

opublikowano: 06-02-2007, 15:26

Doradca prezydenta Rosji ds. rozwoju kontaktów z UE Siergiej Jastrzembski oświadczył we wtorek, że Polska i Rosja nie osiągnęły dotychczas "żadnego postępu" w sprawie zniesienia zakazu importu polskiego mięsa.

Doradca prezydenta Rosji ds. rozwoju kontaktów z UE Siergiej Jastrzembski oświadczył we wtorek, że Polska i Rosja nie osiągnęły dotychczas "żadnego postępu" w sprawie zniesienia zakazu importu polskiego mięsa.

"Nie ma żadnego postępu ze strony polskiej w celu rozwiązania naruszeń celnych" - powiedział Jastrzembski na konferencji prasowej w Moskwie. Dodał, że Polska nie uczyniła niczego, by "uspokoić wątpliwości" strony rosyjskiej.

"Teraz piłeczka jest po stronie polskiej: chodzi o sprawdzenie produktów, które przewożone są tranzytem przez Polskę. Jedynie Polska może rozstrzygnąć ten problem" - powiedział.

W październiku 2005 roku Rosja wprowadziła zakaz importu żywności z Polski, zarzucając stronie polskiej fałszowanie certyfikatów weterynaryjnych i fitosanitarnych. Warszawa usunęła uchybienia w tej dziedzinie, jednak Moskwa nie zniosła embarga.

W poniedziałek rozpoczęły się w Polsce inspekcje ekspertów weterynaryjnych z Rosji, którym będą towarzyszyć eksperci z KE.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane