JC Auto oraz Inter Cars postanowiły się połączyć

TM, Reuters
16-07-2007, 00:00

Dwaj dystrybutorzy

Dwaj dystrybutorzy

ogłosili, że chcą działać razem. Dziś ich łączna kapitalizacja przekracza 2 mld zł. A chcą być liderem w regionie...

Piątek trzynastego nie musi być pechowy. Przesądów nie bały się zarządy JC Auto oraz Inter Carsu, dwóch dystrybutorów części motoryzacyjnych, i podpisały porozumienie w sprawie połączenia obu podmiotów. Rynek otrzymał informację o możliwej fuzji w sobotę. Ma dojść do niej poprzez przejęcie majątku JC Auto przez Inter Cars. W zamian ta druga (i dodajmy większa spółka) wypuści akcje, które przekaże właścicielom mniejszej firmy. Za każde cztery akcje JC Auto jego akcjonariuszom zostanie wydana jedna akcja Inter Cars.

„Celem długookresowym połączenia jest utworzenie spółki będącej liderem na rynku dystrybucji części zamiennych do pojazdów w Europie” — poinformowały w komunikacie obie spółki.

Ich zarządy liczą na efekty synergii, w których wyniku ma dojść do znacznego obniżenia kosztów działalności „przy jednoczesnym wzroście obrotów i zysków”.

W ubiegłym roku przychody Inter Cars przekroczyły miliard złotych, a zysk netto sięgnął 19 mln zł. Z kolei JC Auto wypracował nieco ponad 700 tys. zł zysku przy przychodach sięgających 270 mln zł.

Po piątkowej sesji kapitalizacje Inter Cars i JC Auto wynosiły odpowiednio 1,7 mld zł oraz 0,32 mld zł. Z jedną akcje pierwszej spółki płacono 145 zł, co oznaczało na zamknięciu wzrost o 0,1 proc., a za walory drugiej firmy 42,42 zł, co przełożyło się na spadek o 2,9 proc. Trzeba jednak zaznaczyć, że od początku roku obie spółki bardzo mocno rosły. Zobaczymy, jak dziś inwestorzy zareagują na wieści o fuzji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM, Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / JC Auto oraz Inter Cars postanowiły się połączyć