Jechała bez biletu i skoczyła do wody

  • DI
opublikowano: 05-09-2018, 22:00

Amerykańska turystka, która bez biletu płynęła tramwajem wodnym w Wenecji, na widok zbliżającego się kontrolera skoczyła do Canal Grande.

Kiedy 18-latka po wyciągnięciu z wody przez straż miejską została zaprowadzona na posterunek, wyjaśniła, że nie wiedziała o tym, że w Wenecji nie można skakać do kanałów. Wymierzono jej dwie kary w wysokości 527,50 EUR, które od razu zapłaciła kartą kredytową. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za skok do Canal Grande zapłaciła 450 EUR, a za brak biletu na tramwaj wodny, czyli vaporetto, 77,50 EUR. Zdarzenie skomentował Luigi Brugnaro, burmistrz miasta, który przypomniał, że dla zapewnienia bezpieczeństwa Canal Grande i pozostałe kanały stale patrolują łodzie straży miejskiej.

— Turystkę należało ukarać nie tylko grzywną — musimy mieć możliwość osadzenia takiej osoby w celi i odesłania jej z miasta. Wenecja musi być szanowana przez odwiedzających — powiedział burmistrz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane