Jeden podpis=4 tys. etatów

MAG
opublikowano: 20-02-2008, 00:00

Nidec, Zasław, Woodward i Gellwe wejdą do strefy, która urośnie o 117 ha. Firm będzie więcej, a inwestycje sięgną pół miliarda.

Nidec, Zasław, Woodward i Gellwe wejdą do strefy, która urośnie o 117 ha. Firm będzie więcej, a inwestycje sięgną pół miliarda.

Wczoraj zapadła decyzja o poszerzeniu Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT) o 117 ha (do 416 ha). To poważna zmiana, za którą idą znaczne inwestycje. Strefa szacuje, że ich wartość sięgnie 476 mln zł. Powstanie 4060 miejsc pracy.

— Największe projekty to Nidec w Niepołomicach i Zasław Zakład Przyczep i Naczep — mówi Adam Sąsiadek, wiceprezes KPT.

Nie podaje szczegółów. Jednak inwestycje muszą albo tworzyć co najmniej 200 miejsc pracy, albo mieć wartość co najmniej 40 mln EUR, gdyż wybrane przez firmy grunty to tereny prywatne i takie są warunki włączenia ich do strefy ekonomicznej. O planach Nidec „PB” informował w ubiegłym roku. Japoński koncern chce produkować napędy do szyberdachów i siedzeń samochodowych. Z informacji „PB” wynika, że chodzi o 56 mln zł inwestycji i 500 miejsc pracy. Nidec wejdzie do Niepołomic.

— Zainwestują tu także Foodcare, dawniej Gellwe, producent koncentratów spożywczych, Woodward Governor Poland, który chce projektować i produkować elektronikę przemysłową, Hannecart Polska, producent powłok gumowych oraz jeszcze jeden producent maszyn i urządzeń — zapowiada Adam Sąsiadek.

PT pojawi się w Wolbromiu, Gdowie, Słomnikach, Andrychowie, Tarnowie, Oświęcimiu i Krośnie.

— Wchodzimy szeroką ławą do gmin, które w ramach stref aktywności gospodarczej mogą liczyć na dofinansowanie unijne. Wiele polskich małych i średnich firm rusza z inwestycjami, więc strefa ekonomiczna się im przyda — mówi szef KPT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane