Jeden więcej w czarterach

MIR
opublikowano: 03-08-2007, 00:00

Air Italy Polska, nowy przewoźnik turystyczny, zapowiada rozpoczęcie działalności za trzy miesiące.

Air Italy Polska, nowy przewoźnik turystyczny, zapowiada rozpoczęcie działalności za trzy miesiące.

Powoli wypełnia się luka na krajowym rynku przewozów czarterowych. Wszystko wskazuje na to, że od 1 listopada na polskim niebie pojawi się kolejny przewoźnik czarterowy Air Italy Polska (AIP), spółka, w której 20 proc. udziałów należy do polskich funduszy — Capital Partners i Bridge Fund.

Przedstawiciele spółki złożyli już w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego wnioski o stosowne certyfikaty, w tym wniosek o pozwolenie na prowadzenie działalności operacyjnej od początku czwartego kwartału 2007 r. W pierwszy rejs AIP wyruszyłby 1 listopada. Przewoźnik chce operować na krótkich i długich dystansach nie tylko z Okęcia, ale także z innych portów regionalnych. Niebawem ma zapaść decyzja o tym, czy kolejnym portem po stolicy będzie Kraków czy Katowice.

220-miejscowy Boeing 757- -200 będzie miał bazę w Warszawie i na początek będzie woził turystów do Egiptu, Kenii i Tajlandii. W 2008 r. linie będą posiadać trzy maszyny, dzięki którym wzbogacą wakacyjną ofertę o Wenezuelę, Brazylię, Kubę i Dominikanę. W pierwszym roku działalności linia chce przwieźć 150 tys. pasażerów, a w ciągu trzech lat około 700 tys.

Przedstawiciele branży lotniczej i turystycznej od dawna mówili o potrzebie powołania kolejnych linii do obsługi turystów. Chętnych na spędzenie zorganizowanych wakacji za granicą przybywa, ale ograniczają je możliwości transportowe.

Do tej pory takie usługi oferowali Prima Charter (dawny Fischer Air) i Centralwings. Ten ostatni zapowiadał ograniczenie tego typu działalności w tym roku o kilkanaście procent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu