Jeden z najbogatszych Węgrów chce rzucić rękawicę Orbanowi

opublikowano: 24-11-2021, 21:20

Gyorgy Gattyan, jeden z najbogatszych Węgrów, który dorobił się na pornograficznym serwisie LiveJasmin, chce pokonać w wyborach w przyszłym roku partię premiera Victora Orbana, informuje Bloomberg na swojej stronie internetowej.

Gattyan rozpoczął w tym tygodniu kampanię w mediach społecznościowych. W opublikowanych filmach deklaruje wykorzystanie swojej eksperckiej wiedzy w IT do transformacji cyfrowej węgierskiej służby zdrowia, edukacji i administracji. Dzięki znajomości najnowszych technologii 51-letni Gattyan chce także znaleźć przed kwietniowymi wyborami kandydatów swojego ugrupowania we wszystkich okręgach wyborczych na Węgrzech.

Bloomberg pisze, że Docler Holding, luksemburska spółka Gattyana, rozwinęła się przez ostatnie lata w grupę zdywersyfikowanych biznesów, od venture capita, po nieruchomości i IT. Agencja zwraca uwagę, że mocne wejście na scenę polityczną biznesmena może utrudnić zadanie węgierskiej opozycji, która dopiero w tym roku zdołała się zjednoczyć w celu odsunięcia od władzy Victora Orbana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane