Jeden z najstarszych detalistów w USA bliski bankructwa

opublikowano: 10-10-2018, 18:47

Działający od XIX wieku Sears Holdings szykuje się do ogłoszenia bankructwa nawet w najbliższą niedzielę, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Amerykański detalista zatrudniający prawie 90 tys. ludzi ma spłacić w przyszłym tygodni 134 mln USD długu. Rozmowy z wierzycielami w sprawie restrukturyzacji długu nie przyniosły pozytywnych wyników, dlatego wystąpienie o ochronę przed ich roszczeniami stało się bardzo prawdopodobne. Największym przegranym na bankructwie Sears będzie Eddie Lampert, którego fundusz, ESL Investments, jest największym akcjonariuszem spółki i właścicielem dużej części jej długu.

To kolejny duży i znany amerykański detalista, który bankrutuje w ostatnim czasie. We wrześniu 2017 roku o ochronę przed roszczeniami wierzycieli wystąpił Toys R Us. Początkowo mówiło się o restrukturyzacji długu właściciela sieci sklepów z zabawkami, ale w styczniu 2018 roku ogłoszono likwidację spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu