Jeden z największych producentów aluminium oczekuje utrzymania jego wysokiej ceny

opublikowano: 16-03-2021, 08:45

Emirates Global Aluminium, producent aluminium ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich uważa, że wysoka cena metalu utrzyma się w tym roku dzięki wychodzeniu gospodarek z kryzysu spowodowanego przez pandemię.

Prezes Abdulnasser bin Kalban zwrócił uwagę, że pozytywne nastroje na rynku, widoczne pod koniec 2020 roku, utrzymały się i dają dobre perspektywy w 2021 roku. Jeden z największych na świecie producentów aluminium uważa, że benchmarkowy kurs metalu utrzyma się w tym roku w pobliżu 2 tys. USD za tonę.

W tym roku aluminium zdrożało już o ok. 12 proc. Kurs metalu doszedł na giełdzie w Londynie do 2218 USD i był najwyższy od połowy 2018 roku.

Spółka, która ma huty aluminium w Abu Zabi i Dubaju, a także kopalnię boksytów w Gwinei, planowała wejście na giełdę w 2018 lub 2019 roku, ale jej plany pokrzyżowało wprowadzenie przez administrację Donalda Trumpa cła na import aluminium. Tuż przed zakończeniem kadencji Trump zniósł je w przypadku Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale nowa administracja Joe Bidena odwołała tą decyzję i spowodowała utrzymanie ceł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane