Jedenastka marzeń

Tadeusz Markiewicz, Przemek Barankiewicz
22-07-2005, 00:00

Rusza nowy sezon ligowy. I oto w jedenastce prezesów, którzy wybiegną na boisko, pojawiły się nowe twarze, które (chyba) wierzą, że przy okazji dobrej (?) zabawy da się na piłce zarobić.

Bramki będzie bronił Bogusław Cupiał z Wisły (Tele-Fonika) Kraków. Przez trzy ostatnie sezony zdobywał tytuł zawodnika sezonu. Jednak na rodzimym podwórku już mu się nudziło i próbował kilka razy wskoczyć do elitarnej Ligi Mistrzów. Bez efektu, a zniechęcony już chciał rzucić rękawice w kąt. Dał się jednak jeszcze raz namówić, żeby stanąć między słupkami i bronić tytułu.

W bloku obrony dominują górnicy. Wiadomo — twardziele. Na lewej flance (tu wszelkie skojarzenia z polityką są nieuzasadnione) Marek Szczerbiak z Zagłębia (KGHM) Lubin, klubu, którego aspiracje są wyższe od wyników. W środku obrony państwowi potentaci — Stanisław Stachowicz z Górnika (Lubelski Węgiel) Łęczna, objawienie wiosny, oraz utalentowany nowicjusz Zbigniew Bicki z GKS (BOT) Bełchatów. Na prawej flance — nieco cofnięty po nie najlepszym ligowym sezonie — Jacek Rutkowski z Amiki Wronki.

W środku pola o pozycję lidera zespołu po cichu rywalizują Ryszard Krauze z Arki (Prokom) Gdynia i Janusz Filipiak z Cracovii (Comarch). Ten pierwszy, choć z koszykarskim bagażem, jest nowym graczem na boisku. Komentatorzy twierdzą, że nikt tak jak on nie czyści przedpola. Ten drugi jest ceniony za profesorski umysł i zimną krew. Tę dwójkę uzupełnia Krzysztof Klicki z Korony (Kolporter) Kielce. Wielbiciel (nie tylko sportowej) prasy w światku piłkarskim ma ksywę „dystrybutor”, bo stara się dokładnie podawać.

Wreszcie atak. Na środku Igor Chalupec z Wisły (PKN) Płock. To gracz, który karierę zaczynał w banku i księgowości klubu. Po prawej Jan Wejchert z Legii (ITI). To jego zagrania najczęściej pokazują stacje TV. Jedenastkę zamyka Zbigniew Drzymała z Groclinu. Mrówczą pracą doszedł do statusu kapitana, a teraz chce strącić Cupiała z piedestału.

I czy z takim zespołem nie stać nas na Ligę Mistrzów?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz, Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jedenastka marzeń