Jedna literówka w CV i tracisz szanse

KNS, reuters.com
17-07-2009, 10:13

Wysłanie swojego CV z literówkami może zepsuć twoje szanse na pracę. Według menadżerów - byle jakie aplikacje, oznaczają byle jakie późniejsze wykonywanie pracy.

Aż 20 proc. ze 100 przebadanych kierowników wyższego szczebla w Kanadzie twierdzi, że jeden błąd w liście motywacyjnym bądź resume decyduje na starcie czy pracownik nadaje się do pracy czy nie. W przypadku popełnienia dwóch literówek – 28 proc. kierowników uważa, że kandydat nie ma już żadnych szans bycia zaproszonym na rozmowy.

Badania zostały przeprowadzone przez Accountemps - firmę zajmującą się pozyskiwaniem pracowników. Według Kataryn Bolt, prezesa portalu – resume jest pierwszą szansą kandydata na zainspirowanie kierowników.

Ciągle jednak, 19 proc. dyrektorów uważa, że mimo napotkania czterech i więcej błędów jest szansa na rozważanie propozycji danego kandydata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KNS, reuters.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Jedna literówka w CV i tracisz szanse