Jednostka żeglugowa Chevronu przyłącza się do inicjatywy na rzecz ograniczenia emisji CO2

PM, Reuters
opublikowano: 09-12-2021, 14:09

W czwartek główna firma naftowa Chevronu oświadczyła, że jej jednostka żeglugowa dołączyła do Sea Cargo Charter. Jest to inicjatywa zapoczątkowana w zeszłym roku, mając na celu zmniejszenie emisji w przemyśle morskim.

fot. REUTERS/Mike Blake/Files/Forum

W ramach Karty Sea Cargo, firmy, w tym grupy rolnicze Cargill, ADM i Bunge oraz grupa górnicza Anglo American zobowiązują się do corocznego ujawniania, czy ich działalność w zakresie czarterowania statków jest zgodna z celami Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) 2050.

IMO, agencja Organizacji Narodów Zjednoczonych odpowiedzialna za regulację żeglugi, dąży do zmniejszenia całkowitej emisji gazów cieplarnianych o 50 proc. w stosunku do poziomu z 2008 roku do roku 2050.

Chevron Shipping, z siedzibą w San Ramon w Kalifornii, transportuje ropę naftową, skroplony gaz ziemny i rafinowane produkty energetyczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane