...jednym z kluczowych warunków sukcesu funduszy akcyjnych jest sprawdzony i stabilny zespół zarządzających?

Materiał partnera cyklu
opublikowano: 27-04-2012, 00:00

Czy wiesz, że…

Doświadczeni inwestorzy wiedzą doskonale, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze funduszu akcyjnego, by zachowując wysoki potencjał zysku, zminimalizować jednocześnie poziom ryzyka. Dla osób z mniejszym doświadczeniem inwestycyjnym ważnym wskaźnikiem są ratingi przygotowywane przez niezależne firmy analityczne. Przykładem funduszu, który cieszy się uznaniem niezależnych instytucji, jest

Noble Fund Akcji. Eksperci doceniają w nim wysoką powtarzalność dobrych wyników oraz zdolność do ich osiągania na różnych etapach cyklu koniunkturalnego. Potwierdzeniem są stopy zwrotu wypracowane przez fundusz w czterech latach działalności, kiedy osiągał wynik lepszy niż indeks WIG. Fundusz może również pochwalić się jedną z najważniejszych nagród na polskim rynku — Złotym Portfelem.

Kluczem do sukcesu Noble Fund Akcji jest sposób zarządzania funduszem, który polega na stałym dokonywaniu selekcji najciekawszych spółek na rynku i dokładnej ich analizie. Zdolność do utrzymywania wysokiego poziomu efektywności zarządzania przekłada się na bardzo dobrą relację zysku do ponoszonego ryzyka. Za zarządzanie Noble Fund Akcji odpowiadają Andrzej Lis oraz Andrzej Domański, czołowi fund menedżerowie w Polsce, który niejednokrotnie potwierdzili swoimi decyzjami doskonałą znajomość rynku oraz umiejętność dostosowania polityki inwestycyjnej do zmieniającej się sytuacji rynkowej.

Materiał partnera cyklu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ...jednym z kluczowych warunków sukcesu funduszy akcyjnych jest sprawdzony i stabilny zespół zarządzających?