Jeff Bezos oskarża powiązaną z Trumpem gazetę o szantaż

opublikowano: 08-02-2019, 09:56

Jeff Bezos prezes Amazona i najbogatszy człowiek na świecie, oskarża właściciela tabloidu „National Enquirer” o szantażowanie publikacją „intymnych zdjęć”.

W zamian za wstrzymanie publikacji Bezos miał publicznie przyznać, że zamieszczane w gazecie materiały na jego temat nie były motywowane politycznie. Zdjęcia miały być rzekomo wysyłane do partnerki Bezosa.

Jeff Bezos
Jeff Bezos
fot. Bloomberg

Szef Amazona opublikował swoje oskarżenia na prywatnym blogu.
 „Oczywiście nie chcę publikacji moich prywatnych zdjęć, ale również nie będę uczestniczył w ich bardzo dobrze znanej praktyce szantażu, przysług politycznych, politycznych ataków i korupcji”, napisał odnosząc się do sprzyjającej prezydentowi Donaldowi Trumpowi i blisko z nim powiązanej gazecie.

W ubiegłym miesiącu Bezos i jego żona poinformowali publicznie, że po 25 latach małżeństwa rozwodzą się. Tego samego dnia, National Enquirer podał, że opublikuje rzekome intymne wiadomości, które Jeff Bezos miał wymieniać z Lauren Sanchez, byłą prezenterką telewizyjną.

Wkrótce potem Bezos rozpoczął dochodzenie w sprawie wycieku, prowadzone przez Gavina de Beckera, wieloletniego konsultanta ds. bezpieczeństwa i byłego doradcę prezydenta Ronalda Reagana. De Becker powiedział, że wyciek był motywowany politycznie.

Bezos, Amazon i gazeta, której jest właścicielem, Washington Post, są częstym celem ataków prezydenta USA Donalda Trumpa na Twitterze.

Washington Post opublikował wiele artykułów krytycznych wobec prezydenta. Działa jak "główny lobbysta Amazona", Trump powiedział na Twitterze, bez przedstawiania dowodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane