Jelfa dała fałszywy sygnał

Piotr Wiśniewski
09-06-2003, 00:00

Kilkuletni kurs Jelfy znajduje się w trendzie wzrostowym o bardzo małym nachyleniu, którego linia opiera się na dołkach z 1998, 2000 i 2003 r. Przy tym pomyślne testowanie linii tego trendu miało miejsce w kwietniu. Ubiegłoroczne oraz tegoroczne notowania Jelfy wskazują jednak, że walory te zachowują się gorzej od indeksu średnich spółek MIDWIG.

Przez większą część majowych notowań kurs Jelfy stabilizował się poniżej linii 44,5 zł. Zdecydowane środowe przełamanie tego oporu połączone z oknem hossy dawało szanse na dalsze dynamiczne wzrosty. Był to jednak jednorazowy zryw rynku, o czym świadczy fakt, iż biały korpus z 4 czerwca został całkowicie objęty przez czarną świece w dniu następnym. Wprawdzie po piątkowych notowaniach nie było widać aby walory Jelfy chciały wrócić poniżej strefy 44,5 zł, ale należy się liczyć z ryzykiem, że okno hossy zostanie zamknięte.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jelfa dała fałszywy sygnał