Jelfa: GIF wykluczył możliwość przypadkowej zamiany fiolek

opublikowano: 17-01-2007, 18:42

Główny Inspektor Farmaceutyczny wyeliminował możliwość przypadkowej zamiany fiolek podczas produkcji Corhydronu - poinformowała w środę Jelfa. Dzięki temu firma otrzymała decyzję GIF, uchylającą wstrzymanie obrotu Corhydronem 25 i 100.

Główny Inspektor Farmaceutyczny wyeliminował możliwość przypadkowej zamiany fiolek podczas produkcji Corhydronu - poinformowała w środę Jelfa. Dzięki temu firma otrzymała decyzję GIF, uchylającą wstrzymanie obrotu Corhydronem 25 i 100.

Jak poinformowała Jelfa, w uzasadnieniu decyzji przywracającej obrót Corhydronu 100 i 25 GIF napisał: "nie zaszła potencjalna możliwość zanieczyszczenia linii technologicznej inną substancją lub innym materiałem wyjściowym. Wyeliminowano również możliwość przypadkowej zamiany fiolek" - czytamy w uzasadnieniu.

GIF podkreślił, że nadal jednak nie wiadomo, jak to się stało, że w jednej fiolce leku Corhydron 250 znalazła się scolina. Przypomniał, że sprawę bada prokuratura.

Na początku listopada 2006 r. ujawniono, iż w zakładach farmaceutycznych Jelfa w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) doszło do zamiany składu dwóch leków. W ampułce jednej z partii corhydronu znalazł się silny specyfik stosowany do znieczulania podczas operacji - scolina. Lek został wycofany z obrotu, a Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał w Jelfie produkcję. Z czasem stopniowo ją uruchamiano. Na początku grudnia GIF zezwolił na uruchomienie produkcji Corhydronu 25, 100 i 250.

Śledztwo w sprawie wadliwej partii Corhydronu, która trafiła na rynek, prowadzi Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane