Jelfa nadal odstaje od rynku

Robert Kurowski
10-11-2003, 00:00

W sierpniu kurs dynamicznie zwyżkował na fali wzrostów panujących na całym rynku. Obecnie cena akcji znajduje się w kanale spadkowym, który od ponad dwóch miesięcy wyznacza jej zakres wahań.

W okresie pierwszych trzech kwartałów bieżącego roku spółka odnotowała znaczące pogorszenie wyników finansowych w stosunku do roku poprzedniego. Zysk netto wyniósł 13 mln zł — o ponad połowę mniej niż tym samym okresie 2002 r. W czasie ostatnich sesji cena akcji oscylowała przy ważnym poziomie wsparcia (50 zł). Przebicie kolejnych pułapów obrony skutkuje obecnie przyspieszeniem spadków, które mogą doprowadzić kurs nawet do 46 zł.

W tym miejscu znajduje się górny poziom wcześniej ukształtowanego trendu horyzontalnego. Złą sytuację techniczną potwierdza niski pułap wskaźnika RSI14, który jeszcze nie spadł do strefy rynku wyprzedanego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jelfa nadal odstaje od rynku