Jelfa podpisała plan połączenia ze spółką Sanitas

Internet Securities
opublikowano: 03-10-2006, 11:05

Spółka farmaceutyczna Jelfa podpisała plan połączenia ze spółką Sanitas.

Spółka farmaceutyczna Jelfa podpisała plan połączenia ze spółką Sanitas sp. z o.o. Celem połączenia jest przejęcie przez spółkę Jelfa spółki Sanitas Polska, utworzonej przez Sanitas AB Litwa, potrzebnej do realizacji transakcji nabycia akcji Jelfy, poinformowała spółka w komunikacie.

Połączenie zostanie dokonane poprzez podwyższenie kapitału zakładowego spółki do 27,32 mln zł z 27,20 mln zł poprzez emisję 29.040 akcji serii C o wartości 4 zł każda, które zostaną przydzielone jedynemu wspólnikowi Sanitas Polska – Sanitas AB z siedzibą w Kownie, podano w komunikacie.

Na początku sierpnia Sanitas Polska w ramach przymusowego wykupu nabył 322.765 akcji Jelfa uprawniające do 4,75 % głosów na walnym zgromadzeniu Jelfy.

W kwietniu litewski producent leków Sanitas, ogłosił, że chce jeszcze w 2006 roku skupić pozostałe walory firmy i wycofać jeleniogórskiego producenta leków z GPW. Według ówczesnych deklaracji, sam Sanitas może trafić na warszawską GPW dopiero w 2007 roku, aby pozyskać środki na dalszy rozwój.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Jelfa podpisała plan połączenia ze spółką Sanitas