Jensen: stagflacja gospodarki USA jest realnym zagrożeniem

  • PAP
opublikowano: 06-10-2021, 17:32

Choć obawy inwestorów dotyczą głównie inflacji w USA, to realnym zagrożeniem może być jej występowanie wraz ze stagnacją gospodarki, ostrzega Greg Jensen, współodpowiedzialny za inwestycje w Bridgewater Associates, największym na świecie funduszu hedgingowym.

- Problemem jest stagflacja. To realne zagrożenie i bardzo dużo portfeli jest na nią potężnie eksponowana – powiedział Jensen podczas wirtualnej konferencji w środę.

Zauważył, że amerykańska gospodarka staje w obliczu hamowanego popytu i niedostatecznych dostaw. Zwrócił uwagę, że możliwości przeciwdziałania stagflacji są ograniczone.

- Fed z pewnością boryka się z problemem inflacji wyraźnie wyższej od celu i braku możliwości stosowania tak luźnej polityki, jak by chciał – powiedział Jensen. – Z pewnością rośnie także prawdopodobieństwo pojawienia się baniek – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane