Jesienne zbiory w portfelu Erbudu

ANP
opublikowano: 01-09-2010, 00:00

W portfelu zleceń spółka ma umowy na 1,2 mld zł. Na tym nie koniec. Obiecująco zapowiada się jesień.

W portfelu zleceń spółka ma umowy na 1,2 mld zł. Na tym nie koniec. Obiecująco zapowiada się jesień.

Budowlana spółka wkrótce może pochwalić się podpisaniem kolejnych kontraktów. W ośmiu przetargach oferty Erbudu zostały bowiem uznane za najkorzystniejsze. Ich łączna wartość sięgnie blisko 454 mln zł.

— To m.in. rozbudowa lotniska w Modlinie, budowa drogi do przejścia granicznego w Budomierzu i mostów kolejowych dla PKP PLK. Jako konsorcjanci zajęliśmy pierwsze miejsce w przetargach na budowę obwodnicy Lublina i Rawy Mazowieckiej — wylicza Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu.

Pozostałe wygrane zlecenia to budowa basenu w Lesku, szpitala w Krakowie, hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie. Zarząd liczy także na energetykę.

— Dziś w portfelu mamy dwie umowy wartości 35 mln zł na prace remontowe w elektrowniach. Ten poziom nas nie satysfakcjonuje, ale wiemy, że duże zlecenia w energetyce pojawią się w najbliższych pięciu latach — dodaje Dariusz Grzeszczak.

W portfelu spółka ma kontrakty drogowe na 88,8 mln zł.

— Następne miesiące pokażą, że w nowy rok wejdziemy z portfelem opiewającym na 200 mln zł tylko w zleceniach drogowych — zapewnia prezes.

We wtorek spółka opublikowała półroczne wyniki. Jej skonsolidowane przychody wzrosły rok do roku o 35 proc., do 524,2 mln zł. Zysk netto zmniejszył się o 17,21 proc., do 19,3 mln zł, a operacyjny o 18 proc., do 27,6 mln zł. Oznacza to, że marża netto wyniosła po półroczu 3,7 proc. Przedstawiciele spółki zapewniają, że na koniec roku powinna utrzymać się na poziomie 4-5 proc.

— Z portfela wynika, że w drugim półroczu wykonamy sprzedaż na poziomie 550-600 mln zł. Zatem jest potencjał przekroczenia w 2010 r. rekordowych przychodów sprzed dwóch lat [wówczas 1,04 mld zł przychodów — przyp. red.] — mówi prezes.

W drugim kwartale 2010 r. zysk netto grupy wzrósł o 34,1 proc. r/r — do 14,7 mln zł, a przychody o 50,3 proc. r/r — do 339,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy