Jeśli będzie popyt są możliwości przesunięcia akcji Lotosu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-05-2005, 13:46

Minister skarbu państwa Jacek Socha zapewnił posłów sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen, że są prawne możliwości przesunięcia akcji Grupy Lotos pomiędzy pulami oferowanymi dla inwestorów prywatnych i instytucjonalnych oraz między inwestorami krajowymi i zagranicznymi.

Minister skarbu państwa Jacek Socha zapewnił posłów sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen, że są prawne możliwości przesunięcia akcji Grupy Lotos pomiędzy pulami oferowanymi dla inwestorów prywatnych i instytucjonalnych oraz między inwestorami krajowymi i zagranicznymi.

    Socha przesłuchiwany w poniedziałek przez komisję wyjaśnił posłom, że w prospekcie emisyjnym Grupy Lotos zapisano, że w zależności od popytu w poszczególnych grupach może zostać przesunięte do 25 proc. oferowanych akcji.

    Socha przyznał, że teoretycznie możliwe jest, by po debiucie na giełdzie PKN Orlen, tak jak każdy inny inwestor giełdowy, mógł kupić akcje znajdujące się w obrocie. Zaznaczył jednak, że z zapewnień szefa PKN Orlen Igora Chalupca wynika, że koncern nie jest zainteresowany inwestowaniem w Lotos w tym momencie - jako inwestor finansowy. "Gdyby Skarb Państwa, czy Nafta Polska, chcieli pozyskać inwestora branżowego na pozostającą w ich rękach ponad połowę akcji Grupy Lotos, wtedy PKN Orlen mógłby się taką ofertą zainteresować" - mówił Socha.

    10 czerwca na warszawską giełdę papierów wartościowych trafi 35 proc. akcji Grupy Lotos. Wartość emisji szacowana jest na ok. 900 mln. złotych. Pozostałe akcje - 51 proc. - znajdują się w rękach Skarbu Państwa, a 15 proc. akcji mają pracownicy spółki.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Jeśli będzie popyt są możliwości przesunięcia akcji Lotosu